Опис:
Музей води, або водно-інформаційний центр — інформаційний центр в Києві, створений Київською міською державною адміністрацією за підтримки Міністерства довкілля Данії 24 травня 2003 року у відновлених спорудах першого київського централізованого водогону, побудованих в 1872—1876 роках за проектом архітектора Олександра Шіле.
Метою створення центру є покращення інформованості населення стосовно цінностей водних ресурсів та поглиблення усвідомлення важливості їх збереження та раціонального використання.
Основна експозиція розміщується у приміщенні колишнього підземного резервуару чистої води, побудованого 1909 року. Автором експозиції є дизайнер з Данії Карстон Моллер.
Експозиція знайомить з кругообігом води в природі, при цьому їй притаманні ознаки музею, технічної виставки та аквапарку.
Огляд експозиції дає змогу в нетрадиційній формі ознайомитись з водою, процесом водопідготовки, методами раціонального водокористування в побуті, здійснити подорож каналізаційним колектором до очисних споруд Бортницької станції аерації.
Розповідається також про історію створення централізованого водопроводу в місті, відкритого 1 березня 1872 року та історії водопроводу міста загалом, що діяв на Подолі щонайменше від 1636 року. Представлені автентичні експонати 18-19 століть.
Під час подорожі в світ води можна спостерігати за таненням льодовиків, зародженням дощу та виверженням гейзерів. Можна змінити русло річки на макеті, побавитись з великими мильними бульбашками, перевірити силу на водяному насосі, познайомитись із живими рибами – японськими коропами.